Eğitim Sistemimiz

Odtü Mezunları Dershaneleri olarak , Öğrencilerine en iyi öğretim olanaklarını sağlamak için tam ve etkili öğrenme modelini özel sınıflarda uygulamaktadır. Tam ve etkili öğrenme modelinde tüm mevzuları, öğrencilere eksiksiz olarak öğretmektir. Bir sınıfta bulunan öğrencilerin, birbirlerine yakın informasyon birikimine, öğrenme hızına ve öğrenme biçimine haiz olmaları dersin etkinliğini arttırmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin informasyon birikimi, ilgi alanları ve öğrenme hızları bakımından benzeşik sınıflarda yer almaları gerekmektedir.Odtülüler Butik Dershaneleri bu nedenle tüm sınıflarına homojen sınıflar olarak yapmaktadır.

Son Yıllarda Teknoloji ve Çeldiriciler yardımıyla Öğrencileri Masa başında Tutmak oldukça Zorlaşmaktadır, Koçluk Sistemli Dershane Modeli İle
Öğrenmeyi Öğrenme ve Çalışma Alışkanlıkları kazandırmak İçin Ders Çalışma Kampları Düzenliyoruz. Öğrencileri Dershaneye ve Derslere Başlamadan Önce Ders Çalışma Kamplarımızda;Yıl İçerisinde Anlatılan Derslerin nasıl Çalışması gerektiğini; Ders Çalışma Alışkanlığı Yoksa, Günde 5,6 Saat Ders Çalışma Alışkanlığı kazandırma Uygulamaları yaptırıyoruz.
Bu Programlar Yazları veya Yıl İçinde Öğrencinin Boş Olduğu Gün ve Saatlerde Uygulanmaktadır.

Her sınıf için görevlilerden danışman öğretmen, sınıftaki öğrencilerin çalışmalarını yakından izleyerek rehberlik birimi ve veli ile sürekli bildirişim halinde çalışır. Derslik danışman öğretmeni, Öğrencisinin yalnız kendi dersindeki değil, diğer derslerdeki performansınıda izler. Velilerimiz derslik danışman öğretmeni iel istediği vakit görüşerek öğrencisi ile informasyon paylaşımında bulunur.

Odtülüler dershaneleri proje ortaklarımızla yaz tatilinde de dersler yaparak eğitimde sürekliliği sağlamaktadır.

Yoğun ders Programıyla konular erkenden bitmekte ve bolca deneme sınavları ve tekrar yapılmaktadır.