Eğitim Koçluğu Ankara

Sınava hazırlık aşamasında olan gençler hayatlarının zor dönemlerinden birinde bulunuyorlar. Kendilerini hemen hemen tam anlamıyla tanıyamamış oldukları bu dönemde geleceklerini şekillendirmeye çalışıyorlar. Hazırlandıkları zor imtihanın sonuçlarının tüm hayatlarının belirleyicisi olduğunu düşünerek yoğun iç ve dış baskı yaşıyorlar. Sınavda başarı mümkün olduğunca daha fazla soruyu yanıtlamaktan geçiyor. Bu amaca ulaşmak için öğrenciler dershane ve okuldaki öğretmenlerinin tam desteğini alarak yoğun bir şekilde hazırlık yapıyorlar. Daha fazla data edinmeye ve mantıklarını daha doğru kullanmaya çalışıyorlar. Bu yoğun çaba kendilerini duygusal olarak daha güçlü hissetmeleriyle daha verimli bir hale ulaşabilir. Gençlerin, hayatta hangi noktada olmak istediklerini belirlerken iyi mi mutlu olabileceklerini iyi tespit etmeleri gerekiyor. Hayatlarının kim bilir en önemli sınavına hazırlanırken edinmeleri gereken teknik bilgilerin doğrusu sıra kişisel özelliklerini tanımaya ve kendilerini keşfetmeye yönelik olarak duygusal anlamda desteğe ve yönlendirilmeye gereksinimları olduğu da bir gerçek olarak karşımızda duruyor. Öğrenci koçluğu, işte bu alanı doldurmayı hedeflemekte olup, gençlerin yönlendirilmelerindeki boşluğu tamamlamayı fakatçlamaktadır.

Koçluk Öğrenciye Ne kazanmıştırrır?
Kendisiyle ilgili farkındalık yaratır.
Hedefine daha rahat ve etkin bir halde ulaşır.
Kaynaklarını daha etkin kullanmaya adım atar.
Öz disiplin sağlar.
Önceliklerini belirler ve ertelemeyi bırakır.
Etkili adım atmaya derhal başlar.
Devamlı öğrenerek performansını artırır.
Yaşam dengesini kurar.
Yaşamın lideri olur.
Eski alışkanlıklarından kurtulup yepyeni etkin alışkanlıklar edinir.

Bizler öğrencilerimize koçluğun yanında Sıfırlama tekniği ile(hataların sıfırlaması) çalıştırmaktayız. Takdir edersiniz ki ders çalışmayı bilmeyen öğrenci ne kadar parlak zeka, ne kadar çalışkan olursa olsun belirli bir derecede başarılı olabilir. Çok iyi sonuçlar veren sistem yardımıyla öğrenci mükemmeli tatmaktadır. Sistem kısa sürede başarı elde edilmesini sağladığı için öğrenci müthiş bir motivasyon elde etmekte ve başarıda sürekli bir artış görüldüğünden bu motivasyonu sürekli sağlamaktadır.
Bunların yanında öğrencinin ihtiyaç duyması durumunda bellek teknikleri, hızlı okuma ve motivasyon teknikleri ile de bir adım daha yükselmesini sağlıyoruz.

SAĞLIK BAŞARI VE MUTLULUK SİZİNLE OLSUN.